wrapper

Wiadomości

niedziela, 09 lipiec 2017 19:37

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia dziękują darczyńcom

Napisane przez Ewa Biedroń
Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia dziękują darczyńcom Foto Wojciech Biedroń

Studenci Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odwiedzili w niedzielę tarnowskie parafie. Modlili się podczas Mszy świętych za darczyńców i dziękowali za okazane wsparcie. Zwieńczeniem niedzieli i obozu był koncert fundacyjnego zespołu „Tylko Ty” na tarnowskim rynku.

Koncert to wyraz wdzięczności dla diecezji tarnowskiej, miasta i województwa za gościnne przyjęcie i okazaną pomoc. Ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu Fundacji dziękuje także mieszkańcom. „Spotykaliśmy się z bardzo dużą życzliwością osób na ulicach. Jesteśmy szczęśliwi, wrócimy pełni wrażeń z Tarnowa i oby tak następne miasta nas przyjmowały” – dodaje. Koncert fundacyjnego zespołu rozpoczął Festiwal "Tarnów Polskiej Piosenki" zorganizowany przez Radio RDN, Urząd Miasta Tarnowa i TCK.

W poniedziałek rano stypendyści wrócili do swoich domów. Część z nich udała się w charakterze wolontariuszy na kolejny obóz do Białegostoku, gdzie przyjadą gimnazjaliści i licealiści Fundacji.

Około siedmiuset studentów, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia od 4 lipca „wspinało się” na  K2- szczyt świętości. Takie hasło towarzyszy wakacyjnemu obozowi dla młodzieży w Tarnowie. Studenci odwiedzili także Wał – Rudę, Zabawę i Stary Sącz – czyli miejsca związane z bł. Karoliną i św. Kingą.

Aleksandra Halicka studiuje w Warszawie a pochodzi z okolic Radomia. „Dzięki stypendium mogę opłacić sobie akademik. Wiem, że w tak dużym mieście nie jestem sama, bo są inni stypendyści. Mogę liczyć na ich pomoc” – dodaje. Studentce podoba się Tarnów. „Chciałabym kiedyś tutaj wrócić, bo to piękne miasto. Jestem też pod wrażeniem Wał – Rudy i bł. Karoliny” – dodaje. 

Fundacja KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” działa od 17 lat. Aktualnie pod opieką ma prawie 2000 stypendystów, którzy otrzymują nie tylko pomoc finansową, ale także uczestniczą w obozach wakacyjnych i spotkaniach formacyjnych w ciągu roku. Pieniądze na stypendia pochodzą z przykościelnej i publicznej zbiórki pieniędzy z okazji Dnia Papieskiego, z ofiar darczyńców i 1% podatku dochodowego.

vv

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 lipiec 2017 13:46