wrapper

Wiadomości

poniedziałek, 09 październik 2017 15:10

Modlitwa o beatyfikację ks. Czuby i kanonizację o. Strzałkowskiego – transmisja w RDN

Napisane przez Ewa Biedroń
Modlitwa o beatyfikację ks. Czuby i kanonizację o. Strzałkowskiego – transmisja w RDN arch. Synaj

Duchowni, siostry zakonne i świeccy zaangażowani w misyjną działalność diecezji tarnowskiej będą systematycznie gromadzić się na modlitwie w intencji beatyfikacji misjonarza ks. Jana Czuby i kanonizacji bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Do wspólnej modlitwy zachęcają całą diecezję. A pomoże w tym Radio RDN, które będzie transmitować Msze św. i różaniec w tych intencjach.

– W przyszłym roku przypada 20. rocznica męczeńskiej śmierci tarnowskiego kapłana ks. Jana Czuby w Loulombo w Republice Konga – przypomina ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii. – Wiele grup i osób modli się o Jego beatyfikację. Wiele domów, kaplic, miejsc nosi Jego imię. Chcemy, aby przez tę wspólną modlitwę przybliżyć Jego postać i wyprosić Pana Boga o łaskę wyniesienia Go na ołtarze – dodaje ks. Boraca.

Będzie to także modlitwa o kanonizację o. Zbigniewa Strzałkowskiego, franciszkanina pochodzącego z Zawady koło Tarnowa, który został zamordowany w Peru. Jego beatyfikacja odbyła się w 2015 roku.

Pierwsza Msza św. będzie w dziś (poniedziałek) o godzinie 18.00 w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie, a o 19.00 różaniec ze studia Radia RDN. W modlitwie będzie uczestniczyć grupa z Bobowej, której patronuje ks. Jan Czuba. To właśnie w tej parafii pracował on jako duszpasterz.

Kolejne Msze św. i różaniec w tych intencjach będą każdego siódmego dnia miesiąca.

Dowiedz się więcej o ks. Czubie

Dowiedz się więcej o o. Strzałkowskim

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 październik 2017 15:23