wrapper

Wiadomości

piątek, 13 październik 2017 10:52

#ZatrzymajAborcję

Napisane przez Ewa Biedroń

Do końca października potrwa w diecezji tarnowskiej zbiórka podpisów pod projektem #ZatrzymajAborcję. Odbędzie się ona w każdej parafii. W niektórych wspólnotach ta inicjatywa już miała miejsce. Zbiórka podpisów odbyła się m.in. w Grybowie podczas Marszu dla Życia i Rodziny. Inicjatywę można poprzeć także w internecie.

Jest to projekt nowelizacji ustawy aborcyjnej, który zakłada wykreślenie tzw. przesłanki eugenicznej, czyli przepisu zezwalającego na zabicie dziecka z powodu podejrzenia jego niepełnosprawności lub choroby. Obecnie na mocy tej przesłanki ginie w Polsce 96% wszystkich abortowanych dzieci.

Według „Sprawozdania Rady Ministrów z wykonywania oraz o skutkach stosowania w roku 2015 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży” w samym tylko 2015 r. legalnie zabito 1040 dzieci poczętych, z czego 996 z uwagi na podejrzenie ich upośledzenia. Każdego dnia w wyniku legalnej aborcji ginie średnio troje dzieci podejrzewanych o chorobę.

Projekt ustawy musi podpisać minimum 100 tys. obywateli, by Sejm RP poddał go pod obrady.

Projekt zyskał także akceptację Episkopatu Polski. Biskup Andrzej Jeż wyraził zgodę na zbiórkę podpisów pod tą inicjatywą we wszystkich parafiach naszej diecezji.

Szczegółowe informacje można znaleźć na: http://zycierodzina.pl/zatrzymaj-aborcje/

Plakat Zatrzymaj Aborcję