wrapper

Wiadomości

piątek, 20 październik 2017 11:53

Konkurs „Mój synod” rozstrzygnięty - fotografia „Światło” najlepszym zdjęciem

Napisane przez Zespół ds. Mediów

Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Mój synod”, zorganizowany przez Zespół ds. Mediów Komisji Przygotowawczej V Synodu DT.

Celem konkursu było przesłanie fotografii nawiązującej do logo V Synodu, z równoczesnym przedstawieniem własnej, artystycznej wizji logo.

– Nie wymagaliśmy, aby na zdjęciu było samo logo, chodziło bardziej o ukazanie treści, które mają do niego nawiązywać – mówi Joanna Sadowska z Zespołu ds. Mediów Komisji Przygotowawczej V Synodu DT.

Decyzją jury, w składzie: ks. Piotr Cebula - sekretarz Komisji Przygotowawczej, Joanna Sadowska - przewodnicząca Zespołu ds. Mediów i ks. Andrzej Dudek - rzecznik prasowy I miejsca nie przyznano. Drugie zajęła Julia Kopańczyk za zdjęcie „Światło”, a trzecie ex aequo Sławomir Kubas za zdjęcie pt " Żywy Kościół Tarnowski to MY" i Sławomir Sokołowski autor zdjęcia pt. „Rodzinna modlitwa różańcowa w drodze”. Jury przyznało też jedno wyróżnienie, które trafi do Emmy Marciniak, lat 12, za zdjęcie pt. „Kościół na wzór Chrystusa zaczyna się w domu".

„Julia Kopańczyk, autorka zdjęcia, które zajęło najwyższą lokatę, w bardzo ciekawy sposób przedstawiła swoją wizję logo. Wybrała z niego tylko jeden, ale za to najważniejszy fragment – Chrystogram. To nawiązanie to tego, że całe nasze życie oparte jest na Chrystusie i z Niego czerpiemy nasza siłę” – dodają członkowie Jury.

W sumie na konkurs nadesłano prawie dwadzieścia prac. Dziękujemy wszystkim za udział, za każdy pomysł i aranżację. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a nagrody prześlemy pocztą.

Wszystkie prace tutaj. 

Ostatnio zmieniany piątek, 20 październik 2017 11:58