wrapper

Wiadomości

piątek, 29 grudzień 2017 10:37

Synodowanie rodzin

Napisane przez Zespół ds. Rodziny
Synodowanie rodzin Foto Zespół ds. Rodziny

W Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. Rodziny Komisji Przygotowawczej V SDT. Tworzą go reprezentanci wspólnot oraz Ruchów i Stowarzyszeń działających w diecezji tarnowskiej na rzecz rodziny. Podjęto dyskusję na temat zagadnień, jakimi miałaby się zająć przyszła Komisja V SDT.

Członkowie Zespołu próbowali wspólnie określić jej charakterystykę, zdefiniować cele, nakreślić jej strukturę oraz uporządkować propozycje tematów synodalnych dotyczących rodziny, które napłynęły z całej diecezji.

Decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, pierwszy rok V SDT będzie poświęcony rodzinie. Zespół ds. Rodziny zastanawiał się więc w jaki sposób włączyć wszystkie wspólnoty o charyzmacie rodziny w przeżywanie tego szczególnego czasu. Szczegółowo dyskutowano na temat przyszłorocznego Święta Rodziny w Starym Sączu, które odbędzie się 17.06.2018 r. W kontekście pierwszego roku Synodu, nabierze ono szczególnego znaczenia dla wszystkich rodzin w diecezji oraz wspólnot służących rodzinie.

„Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, poczuciu budowaniu "Wspólnoty Wspólnot" oraz pełnym zrozumienia dzieleniu się przemyśleniami i doświadczeniem. Ufamy, że stanie się ono pięknym wprowadzeniem do wspólnego podążania synodalną pielgrzymką wiary w odkrywaniu Ewangelii rodziny” – podsumował przewodniczący Zespołu ks. Piotr Cebula.

Więcej zdjęc na profilu fb https://www.facebook.com/DiecezjaTarnowska/photos/pcb.1432469686880611/1432468656880714/?type=3&theater

r2

Ostatnio zmieniany piątek, 29 grudzień 2017 10:51