wrapper

Wiadomości

środa, 18 kwiecień 2018 21:13

10 lat kleryckich stażów misyjnych - FILM

Napisane przez Ewa Biedroń

Od dziesięciu lat klerycy tarnowskiego seminarium wyjeżdżają na misyjne staże. Podczas wakacji pomagają misjonarzom w Afryce, Ameryce Południowej czy w Azji. Z tego grona wywodzi się już dwudziestu tarnowskich misjonarzy. Z okazji jubileuszu powstał film, album i odbyło się spotkanie członków Ogniska Misyjnego oraz Legionu Misyjnego, który jest jednym z owoców stażów.

Podczas homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż odnosząc się do posługi tarnowskich misjonarzy zachęcił do gorliwego dawania świadectwa na co dzień. Po zakończonej Eucharystii odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Z dziejów pewnego marzenia. 10 lat kleryckich stażów misyjnych” ukazującego idee oraz cele jakie przyświecają organizacji tych wyjazdów przez wspólnotę Ogniska Misyjnego.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż podkreśla, że misyjne staże są ewenementem w polskich diecezjach. „Misyjne zgromadzenia zakonne prowadzą staże w trochę inny sposób, a w kontekście polskich diecezji nasze staże są autorskim programem diecezji tarnowskiej” – dodaje biskup.

Pomysłodawcą wakacyjnych wyjazdów kleryków na misyjne staże był ks. Stanisław Wojdak. „Wszyscy czujemy się zaangażowani w to dzieło i wiemy, że jeszcze mamy bardzo, bardzo, ale to bardzo dużo do zrobienia. Myślę, że z Bożą pomocą, jeśli nam zdrowie tylko pozwoli, to zawojujemy świat” – mówi ks. Wojdak.

W ciągu 10 lat podczas formacji seminaryjnej na misjach było 83 kleryków i 11 księży. W tym roku również podczas wakacji dziesięciu alumnów weźmie udział w misyjnych stażach.

Zachęcamy do oglądnięcia filmu „Z dziejów pewnego marzenia. 10 lat kleryckich stażów misyjnych”.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 kwiecień 2018 14:24