wrapper

Wiadomości

piątek, 11 maj 2018 10:58

Świeccy wolontariusze pomagają misjom

Napisane przez Ewa Biedroń
Kamerun szkoła dla dzieci głuchoniemych Kamerun szkoła dla dzieci głuchoniemych Foto ks. Krzysztof Czermak

Kolejni wolontariusze z diecezji tarnowskiej przygotowują się do wyjazdu na misje. Tymczasem trzy osoby właśnie wróciły z krajów misyjnych.

Magdalena Słowik i Małgorzata Pietrucha pracowały w szkole i internacie dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych w Kamerunie, a Marek Sacha wrócił z Boliwii. Był to już jego trzeci wyjazd do tego kraju.

„Moja posługa wiązała się przede wszystkim z pomocą tamtejszemu biskupowi Antoniemu Rejmanowi w wikariacie apostolskim w Nuflo de Chavez. Byłem jego sekretarzem, kierowcą, ceremoniarzem podczas liturgii. Spotykałem się z młodzieżą na modlitwach w duchu Taize. Był to dobry czas, który na długo zapamiętam” – dodaje.

Tymczasem kolejne osoby rozpoczynają przygodę z misjami. W tym gronie jest Ryszard Rak z Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego, który przez pół roku będzie pracował w szpitalu w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. Ma on tam prowadzić prace remontowe, a w wakacje dołączą do niego jeszcze dwie osoby.

W lipcu kilkanaście osób z Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego wybiera się na Ukrainę. Ponadto trzy wolontariuszki z Inicjatywy Młodzi Misjom razem z ks. Piotrem Boracą polecą w wakacje do Brazylii.

Będzie to finał projektu „Missao: Amazonia”, który opierał się na zebraniu pieniędzy, by przy świetlicy parafialnej wybudować zaplecze kuchenne oraz zakupić nagłośnienie. Nazwa projektu pochodzi od lokalizacji parafii. W małej wiosce nieopodal Amazonki pracuje tarnowski misjonarz ks. Kazimierz Skórski. To dzięki niemu najmłodsi znajdują tam schronienie, posiłek i możliwość rozwoju.

Osoby, które chcą organizować akcje misyjne w diecezji tarnowskiej i myślą o wyjeździe mogą dołączyć do Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego. Kolejne spotkanie odbędzie się 19 maja o 17.00 przy tarnowskiej katedrze.

O pracy na misjach opowie wolontariusz Marek Sacha, który wrócił z  półtorarocznej posługi w Boliwii.

Więcej o Tarnowskim Wolontariacie Misyjnym

Ostatnio zmieniany piątek, 11 maj 2018 16:59