wrapper

Wiadomości

poniedziałek, 14 maj 2018 16:32

Misyjne Rekolekcje w Koszycach

Napisane przez Wydział Misyjny
Misyjne Rekolekcje w Koszycach arch. Wydziału Misyjnego

Członkowie Szkoły Animacji Misyjnej, animatorzy misyjni, misjonarki świeckie i członkowie Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom wzięli udział w corocznych majowych rekolekcjach.

Ks. Mieczysław Pająk, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej, pracujący tam już od 20 lat, dzielił się Słowem Bożym oraz swoimi przemyśleniami na temat naszego powołania do świętości.

Były także świadectwa świeckich misjonarzy. Marek Sacha, Małgorzata Pietrucha i Magdalena Słowik przedstawili młodym animatorom misyjnym przestrzenie i możliwości zaangażowania się świeckiego człowieka w pracę misyjną, mówili o potrzebie takiego świadectwa i o radości płynącej z ofiarowania cząstki swojego życia dla misji.

Pielęgniarka, również świecka misjonarka, Anna Warchoł, podzieliła się świadectwem swojej misyjnej pracy w szpitalu w Bagandou, gdzie pracował długie lata ks. Mieczysław.

Przepełnieni duchem modlitwy, dzięki pełnemu uczestnictwu Eucharystii i nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu młodzież mogła na zakończenie swoich rekolekcji dzielić radość z 10 nowymi absolwentami SAM-u, którzy właśnie ukończyli swoją podstawową dwuletnią formację misyjną i otrzymali uroczyście swoje dyplomy. Krzyże animatorskie otrzymają oni z rąk ks. Biskupa w niedzielę misyjną w czasie uroczystej liturgii w tarnowskiej katedrze.

Więcej na ten temat i zdjęcia. 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 maj 2018 16:36