wrapper

Wiadomości

sobota, 16 czerwiec 2018 09:48

I Nadwiślańskie Dni Młodych

Napisane przez Ewa Biedroń/RDN
I Nadwiślańskie Dni Młodych Ewa Biedroń

Modlitwa, sport i koncerty – tak w Szczucinie przebiegają I Nadwiślańskie Dni Młodych. Towarzyszy im hasło  „Żyć z mocą – jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

– Stopnie w szkole  już wystawione, dlatego jest to także takie przygotowanie się do wakacji. Chcemy, żeby młodzi pamiętali, że Bóg jest z nami zawsze i warto zwrócić się do Niego. Wspólna modlitwa ma największe znaczenie i zmienia młode serca. Na koszulkach mamy patrona młodzieży czyli św. Stanisława Kostkę a także nasze hasło  Żyć z mocą, gdyż Bóg jest prawdziwą mocą – mówią młodzi.

O swojej drodze do Boga mówił młodym Tomasz Budzyński wokalista zespołów m.in. Armia, 2Tm2,3 .

– Chrześcijaństwo jest wydarzeniem – spotkaniem z Chrystusem i trzeba mówić o tym spotkaniu. Albo się go ma, albo nie ma.  Chrystus czeka, zwłaszcza tam gdzie jest krzyż człowieka – powiedział.

Razem z młodymi wydarzenie zorganizował ks. Tomasz Franczak dekanalny duszpasterz młodzieży. Jak mówi radiu RDN wiąże z nim duże nadzieje zwłaszcza, że młodzi odkryją wartość wiary w życiu człowieka.

– Wiara to coś pięknego i radosnego. Pomaga w życiu, a nie przeszkadza. Młodzież pragnie szczęścia i miłości. Te wartości trzeba zdobywać z Panem Bogiem, żeby czynił je trwałymi a nie chwilowymi – dodał.

I Nadwiślańskie Dni Młodych potrwają do niedzieli. Uczestniczą w nich także dorośli.

W sobotę do południa rozgrywki sportowe, mecz księża strażacy, zabawa z wodzirejem, a o 20.00 występ gwiazdy wieczoru – zespołu Ciupaga.

W niedzielę Msze św. i spotkanie rodzinne – koncert, kabaret, teatr ognia i zakończenie z Janem Pawłem II.

muzyk

Ostatnio zmieniany sobota, 16 czerwiec 2018 09:53