sobota, 24 lipiec 2021 08:12

Życzenia na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Napisane przez BP KEP
Życzenia na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych BP KEP

Odwagi i siły do radosnego realizowania swojego powołania oraz pełni życia życzy sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Decyzją Ojca Świętego Franciszka będzie on obchodzony po raz pierwszy w niedzielę 25 lipca.

Sekretarz Generalny Episkopatu życzy wszystkim osobom starszym, aby, mimo ograniczeń wynikających z wieku i życiowych doświadczeń, mogły żyć pełnią życia.

„Drodzy, Babcie, Dziadkowie i wszystkie Osoby Starsze, życzę Wam dużo odwagi i siły, abyście mogli z radością w sercu realizować piękne powołanie i byście byli szczęśliwi” – powiedział bp Miziński. Nawiązując do papieskiego orędzia na ich święto, życzył, by osoby starsze spotykały na swoich drogach życia, w różnych osobach, anioły, które będą dla nich świadectwem bliskości Pana Boga. „Dzięki ich obecności poznacie, że Bóg jest i troszczy się o Was każdego dnia z wielką miłością i czułością. Niech ta obecność i Jego błogosławieństwo będą dla Was źródłem siły, radości i pokoju” – podkreślił sekretarz generalny Episkopatu.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst życzeń

W ostatnią niedzielę lipca – decyzją Ojca Świętego Franciszka – w całym Kościele obchodzimy – w tym roku po raz pierwszy – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji chciałbym życzyć wszystkim osobom starszym, wszystkim Babciom i Dziadkom – czy to tym prawdziwym czy też „przyszywanym”, aby, mimo pewnych ograniczeń wynikających z wieku i życiowych doświadczeń, żyli pełnią życia.

Drodzy, Babcie, Dziadkowie i wszystkie Osoby Starsze, życzę Wam dużo odwagi i siły, abyście mogli z radością w sercu realizować to piękne powołanie i byście byli szczęśliwi. Życzę Wam też, byście spotykali na swoich drogach życia, w różnych osobach, anioły, które będą dla Was świadectwem bliskości Pana Boga. Dzięki ich obecności poznacie, że On jest i troszczy się o Was każdego dnia z wielką miłością i czułością. Niech ta obecność i Jego błogosławieństwo będą dla Was źródłem siły, radości i pokoju. Wszystkiego co najlepsze! Szczęść Boże!

Ostatnio zmieniany niedziela, 25 lipiec 2021 16:21