wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 wrzesień 2018

W sobotę, 29 września o godz. 9.30 w parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Zalasowej rozpocznie się modlitewne czuwanie Wspólnoty Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca Diecezji Tarnowskiej.

Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym będą zdawać egzamin dojrzałości, zaproszeni są do udziału w diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Razem z młodymi pojadą też katecheci.

Uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu rozpoczęły się Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Kardynałowie i biskupi z niemalże wszystkich krajów Europy będą świętować 100-lecie niepodległości i 1050-lecie pierwszego biskupstwa w Polsce. Zebranie Plenarne Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) to wydarzenie historyczne. W części spotkań wezmą udział m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz reprezentanci różnych wyznań. Spotkanie potrwa od 13 do 16 września – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. 

Strona 1 z 2