wrapper

Wiadomości

sobota, 06 styczeń 2018 17:27

Tysiące ludzi na Orszakach Trzech Króli - ZDJĘCIA

Napisane przez Ewa Biedroń / foto: Wojciech Biedroń

Barwne Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami miast, miasteczek i wsi w diecezji tarnowskiej. W samym Tarnowie za Mędrcami podążało kilka tysięcy osób. 

Orszak rozpoczęła Msza św. w katedrze pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego. Kolędy śpiewał chór Legato ze Szkoły Podstawowej nr 3. 

W homilii, biskup Salaterski nawiązując do hasła orszaków przypomniał, że Bóg jest dla wszystkich.

„Chcemy dać świadectwo wyznawanej wiary, wyśpiewać Bogu i ludziom radość z tego, że poznaliśmy Jezusa i zaprosić naszych braci i siostry, do tego, by w życiu szli jak Mędrcy, poszukując coraz to bliższego spotkania z Bogiem” – powiedział.

Po Mszy kolorowy orszak przeszedł do ogrodów ojców bernardynów, gdzie znajduje się żywa szopka. Trzej Królowie jechali na koniach, a za nimi podążały całe rodziny. Szedł też bp Stanisław Salaterski oraz kapłani, siostry zakonne i klerycy. Podczas drogi były jasełka nawiązujące do narodzenia Chrystusa oraz do historii Tarnowa. Orszak to od lat inicjatywa VII LO. Uczestnicy śpiewali kolędy, a przygrywała orkiestra Grupy Azoty.

W Krynicy – Zdrój do orszaku dołączyli kuracjusze z różnych rejonów Polski. Uczestnicy przeszli z kościoła zdrojowego na krynicki deptak. W Pijalni było wspólne kolędowanie.

Blisko granicy w Piwnicznej – Zdrój  po  Mszy świętej był przemarsz świąteczno-kolędowego orszaku z Trzema Królami na czele do hali sportowej, gdzie w ramach „VIII Kolędowania Małemu Bacy” odbyło się m.in. polsko-słowackie kolędowanie.

Orszaki były także m.in. w Brzesku, Dębicy, Grybowie, Limanowej, Mielcu, Nowym Sączu, Szczawnicy, Nowej Jastrząbce, Pleśnej, Tuchowie, Zakliczynie i Żabnie.

Ostatnio zmieniany sobota, 06 styczeń 2018 20:30