wrapper

Wiadomości

wtorek, 06 marzec 2018 10:42

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018 dla rejonu Nowy Sącz - św. Kazimierz

Napisane przez Anna Tobiasz

Już po raz piąty Nowy Sącz dołączy do ogólnopolskiej, a nawet globalnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

1 marca 2018 ruszyła rekrutacja uczestników na Ekstremalną Drogę Krzyżową w rejonie Nowy Sącz - św. Kazimierz.

To projekt, który w wyjątkowo głęboki sposób pozwala doświadczyć Wielkiego Postu. Czerpie z duchowości św. Franciszka - dużo ducha przy pełnym zaangażowaniu ciała. Uczestnicy EDK nocą, w milczeniu i samotności, pokonują pieszo jedną z kilkuset tras liczących od 40 do nawet 133 km. Poprzez wysiłek i nieraz ekstremalne zmęczenie wychodzą ze strefy komfortu, by przeżyć głęboką duchową przemianę. 

Pomysłodawcą EDK jest ks. Jacek WIOSNA Stryczek, twórca SZLACHETNEJ PACZKI: "Musi być ciężko, pod górę i musi boleć. Wtedy zaczyna się modlitwa. Wierzę w taką duchowość, w której, jak powiedział Jezus: „Kto chce zachować swoje życie, ten je straci. A kto straci życie z mojego powodu, ten je znajduje". 

W rejonie Nowy Sącz - św. Kazimierz dostępne jest 7 tras, od 35 km do 54 km. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie www.edk.org.pl, gdzie do 18 marca 2018 można dokonać rejestracji na wybraną trasę, oraz na profilu facebookowym rejonu EDK Nowy Sącz - św. Kazimierz. 

Wydarzenie będzie miało miejsce 23 marca 2018. Uczestnicy najpierw zgromadzą się na wspólnej Mszy Świętej o godz. 20.30 w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu, skąd udadzą się do kaplicy w Kozieńcu.

Więcej informacji można uzyskac pod następującym adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli nabożeństwa pasyjne w budynku kościoła to nie Twoja duchowość, jeśli chcesz zmierzyć się z nowym wyzwaniem, doświadczyć czegoś nowego, maksymalnie nieprzeciętnego i wycieńczającego, rozważając mękę Jezusa, to EDK jest dla Ciebie! Ale jeśli lubisz narzekać, że Ci źle, zimno, że wszyscy są winni i nie lubisz opuszczać swojej strefy komfortu, to lepiej zostań w domu. Jedyne, co możemy Ci zagwarantować, to brak komfortu... Gwarantujemy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa Cię złamie, przełamie! Ale też odmieni i nauczy (PIĘKNEGO) ŻYCIA! Chcesz żyć prawdziwie, czy wolisz wegetować na kanapie?

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

PLAKAT 2018V1