wrapper

Wiadomości

środa, 08 sierpień 2018 10:44

Warsztaty dla dzieci w Starym Sączu

Napisane przez BEATA MALEC-SUWARA /tarnow.gosc.pl
Warsztaty dla dzieci w Starym Sączu BEATA MALEC-SUWARA /FOTO GOŚĆ

Plenerowe pokazy filmów dla rodzin i warsztaty filmowe dla dzieci - to wszystko obędzie się już w ten weekend w Starym Sączu!

Organizatorzy Festiwalu Filmowego MUNDI zapraszają całe rodziny na plenerowe pokazy filmów przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Festiwal rozpocznie się 11 sierpnia we wspomnienie św. Klary, patronki telewizji, a zakończy 14 sierpnia, kiedy wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, który ubóstwo, prostotę życia, poświęcenie dla wielkich idei łączył z najnowszymi osiągnięciami techniki. Był managerem i twórcą bezwzględnie największego w Polsce wydawnictwa prasy i książki religijnej. Był też zwolennikiem wykorzystania w głoszeniu Ewangelii fal radiowych. Interesował się też badaniami nad przekazem obrazu za pomocą fal radiowych, czyli początkami dzisiejszej telewizji. Festiwal Filmowy w Starym Sączu wziął swą nazwę od imienia, jakim darzyli go rodzice i koledzy - Mundzio.

Do udziału w festiwalu zaprasza ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej "Promyczek Dobra", które jest głównym organizatorem festiwalu MUNDI i producentem serii kilkudziesięciu filmów religijnych dla dzieci.

 

więcej:

https://tarnow.gosc.pl/doc/4927981.Od-sw-Klary-do-sw-Maksymiliana

 

Ostatnio zmieniany środa, 08 sierpień 2018 10:48